Ana sayfa Kurumumuz İdari yönetim Şubeler Sinop tanıtım


Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması
Okunma sayısı: 778 Yorum Yaz

 Kadın çiftçiler yarışıyor bilgi ve proje yarışması 11.03.2011 tarihinde Sinop Kız Meslek Lisesinde yapıldı.

Yarışmaya Ayancık İlçesinden Sultan Özdemir, Boyabat İlçesinden Selime Taş, Durağan İlçesinden Tuğba Yanık, Erfelek İlçesinden Fatma Gülen, Gerze İlçesinden Havva Altınkök, Saraydüzü İlçesinden Yasemin Şen, Türkeli İlçesinden Halime Demirel Ve Merkezden Neşe Demirol yarışmacı olarak katıldı.

 

            Sorulan 15 adet soru sonucunda Erfelek İlçesinden Fatma Gülen Saraydüzü İlçesinden Yasemin Şen, Türkeli İlçesinden Halime Demirel 14 soruyu bilerek ilk üç sırayı paylaştılar. Birinciyi belirlemek için sorulan altın sorular sonucunda Erfelek ilçesinden yarışmaya katılan  Fatma Gülen birinci olarak 10.05.2011 tarihinde Giresun İlinde yapılacak bölge finalinden Sinop İlini temsil etme hakkı kazanmıştır.

 

"Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak üzere 2004 yılından itibaren 81 ili kapsayan "Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bilgi yarışması düzenlenmektedir. Bu yarışma, Milli Olimpiyatlar Komitesi tarafından 2005 yılı Kariyer Dalında FAIR PLAY ödülüne layık görülmüş olup, 2000 sosyal olay içinden  birinci seçilmiştir.

           

“Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması”nın yarışma formatı geliştirilerek 2011 yılı ve daha sonraki yıllar için “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması” olarak yeniden düzenlenmiştir. Yarışma üç aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşaması 81 ilimizde her il kendi içinde il birincisi belirlemekte, ikinci aşamasında belirlenen bölgelere bağlı olarak yarışmaya katılan iller arasından bölge birincileri belirlenmekte, üçüncü aşamasında ise Türkiye Finali yapılmaktadır. Türkiye Finalinde birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye de 3.000 TL para ödülü verilecektir. Ayrıca Türkiye birincisi olan yarışmacının hazırladığı projeye 40.000 TL ye kadar destek verilecektir.

 

 
Henüz yorum yapılmamış
Hostajans İnternet Ve Hosting Hizmetleri